Самоврядування 2015-2016 н.р.

У кожній школі Броварського району налагоджена система учнівського самоврядування: працюють шкільний парламент, учнівська дума, координаційний комітет, старостат тощо. Завдяки такій системі в учнів формуються комунікативні, соціальні компетенції, почуття відповідальності за свої справи і вчинки, вміння діяти злагоджено, згуртовано, враховуючи думки та інтереси кожного.

Протягом 2015-2016 навчального року Броварська районна рада учнівської молоді та органи районного учнівського самоврядування брали активну участь в управлінні школою, працювали надреалізацією свого творчого потенціалу, долучалися до участі в конкурсах, флеш-мобах, акціях та заходах районного, обласного, всеукраїнського рівнів.Зокрема, представники органів районного учнівського самоврядування Броварського району брали участь у:

ü засіданняхлідерів учнівського самоврядування:

- «Фашизм: минуле та сьогодення» на базі Требухівської ЗОШ І-ІІІ ст. (вересень 2015 р.);

- «Молодь у боротьбі за відновлення української державності: Революція на граніті. Помаранчева революція. Революція Гідності» (жовтень 2015 р.);

ü круглих столах та диспутах:

- «Уроки Голодомору і сучасна Україна», «Табу на правду» (листопад 2015 р.);

- «Проблеми громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС», «Радіоактивний туризм: модно чи необхідно?» (квітень 2016 р.);

ü благодійних, соціальних, екологічних акціях:

- «Напиши листа захиснику України» з нагоди відзначення Дня ЗахисникаУкраїни (жовтень 2015 р.);

- «Запали свічку пам’яті»(28 листопада 2015 р., 26 квітня 2016 р.);

- «Добро починається з тебе» до Дня Св. Миколая (з метою привітати дітей з дитячих будинків «Надія» с. Мокрець та «Сонячне сяйво» с. Требухів(грудень 2015 р.));

- «Свіча пам’яті» з вшанування подвигу учасників Революції Гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні (19 лютого 2016 р.);

- «Зробимо Україну чистою разом» (квітень 2016 р.);

- «Врятуй життя дитині» (з 04 квітня по 24 квітня 2016 р.);

ü всеукраїнських, мистецько-патріотичних конкурсах, конкурсах есе, наукових та відео робіт, конкурсах проектів:

- «Права людини у сучасному світі: погляд молоді» (жовтень 2015 р.);

- «За нашу свободу» (серпень – листопад 2015 р.);

- «Я – європеєць» (листопад 2015 р. – лютий 2016 р.);

- «Ми патріоти», «ЗМІ органів учнівського самоврядування» (березень – квітень 2016 р.);

- «Мир в Україні очима дітей» (квітень 2016 р.);

- «Моральний вчинок» (березень – квітень 2016 р.);

- «Місцеве самоврядування – це ми!» ( травень-червень 2016 р.);

ü районних та обласних зборах учнівської молоді, фестивалях:

- обласний фестиваль лідерів шкільного самоврядування «LiderFest» (19 вересня 2015 року);

- обласний збір лідерів органів самоврядування дітей та учнівської молоді в с. Хотів Києво-Святошинського району м. Києва(10 жовтня 2015 р.);

- районний збір дітей-лідерів, членів Броварської районної ради учнівської молоді(29 жовтня 2015 р.);

- обласний збір лідерів органів самоврядування дітей та учнівської молоді в м. Фастів (29-30 березня 2016 р.).

Окрім цього, члени органів районного учнівського самоврядування були учасникамифлеш-мобів: в рамках Всеукраїнської кампанії «Голуб миру» до Міжнародного дня миру (вересень 2015 р.) та до Дня вишиванки (19 травня 2016 р.).Також юні лідери долучилися до Глобального кліматичного маршу UkrainianGlobalClimateMarch(29 листопада 2015 р.).

Представники Броварської районної ради учнівської молоді із задоволенням взяли участь у районному та обласному етапах профорієнтаційного змагально-мотиваційного заходу «КВК «Обери майбутнє-2015» (листопад 2015 р.), де проявили свою ерудованість та цілеспрямованість.

Цьогорічюним лідерам пощастило з’їздити на стажування в Київську обласну державну адміністрацію, зокрема вони відвідали структурний підрозділ КОДА – службу у справах дітей та сім’ї (16 грудня 2015 р.). Заходи такого рівня, безперечно, розвивають лідерські якості учнів та дозволяють дітям будувати конструктивні діалоги із суспільством, представниками влади.

Неоціненне значення для саморозвитку, вдосконалення своїх знань дала участь у дводенному українсько-німецькому навчально-практичномусемінарі «Ефективні форми і методи громадянської партиципації дітей і молоді» (11-12 травня 2016 р.), який проходив в рамках міжнародного проекту з громадянського виховання і політичної просвіти «Ми можемо більше! Сприяння громадянській партиципації дітей і молоді в регіонах України, Грузії та Росії». Провідні експерти та організатори семінару навчили, як правильно створювати соціальні проекти разом з учнівською молоддю та успішно реалізовувати їх в життя.

Учнівське самоврядування в 2015-2016н.р. спрацювало на достатньо дієвому рівні, хоча були й деякі недоліки. Найголовніше завдання на наступний навчальний рік: не зупинятися на досягнутому, впроваджувати нові форми та методи взаємодії з учнівською молоддю, підтримувати їх ініціативність, розвивати здібності і навички.

Головною метою сучасної загальної освіти в Україні є виховання свідомого громадянина, формування життєво компетентної особистості, здатної до життєдіяльності в полікультурному соціумі. Згідно з основними викликами сьогодення, школи ХХІ століття – це передусім відкрита виховна система, спрямована на виховання дитини як суб’єкта особистісного життя й успіху, оволодіння учнем життєвою компетентністю.

Враховуючи індивідуальні особливості розвитку учнів, використовуючи основні орієнтири виховання, виховна робота з дітьми спрямована за напрямками:

  • формувати згуртований і працелюбний колектив;
  • виховання свідомого ставлення до навчання, розвиток пізнавальної активності та культури розумової праці;
  • сприяти утвердженню принципів загальнолюдської моралі;
  • виховувати вольові якості, вміння стримувати себе, прагнення бути кращим;
  • забезпечувати повноцінний фізичний розвиток дітей, охорону та зміцнення їхнього здоров’я;
  • посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення її взаємодії з закладом;
  • розвиток колективної творчої діяльності школярів.

Велике значення у виховній роботі має організація самоуправління, як педагогів так і учнів, при цьому учнівське самоврядування має великий ступінь довіри в кожній школі. Функція нас, педагогів при цьому полягає не в контролі, ми – партнери та радники. Саме тому осередки учнівського самоврядування під керівництвом своїх координаторів стали не тільки помічниками педагогів, а ініціаторами проведення багатьох акцій та заходів. Кожна учнівська структура навчального закладу об’єднує лідерів, здібних організаторів які можуть яскраво самореалізуватися, проявити себе в тому чи іншому напрямку.

Тема національно-патріотичного виховання учнівської молоді на даний час є досить важливою. По навчальних закладах району було проведено вже безліч різноманітних та цікавих заходів, спрямованих на національно-патріотичне виховання: це і благодійні ярмарки, виставки малюнків, благодійні концерти, тематичні лінійки та ін.

Слід зазначити, що розуміючи необхідність становлення виховної системи без знищення шляхом реформації традиційних форм та методів виховного процесу, члени педколективу кожного навчального закладу підтримують нововведення запропоновані учнівським самоврядуванням. Традиційно проведене наприкінці вересня свято Броварського району, в цьому році мало дещо новий формат, виставки-ярмарку "Діти Броварщини - воїнам АТО". Всі школи взяли активну участь. Окрім того, майже в кожній школі згодом було проведено по декілька подібних ярмарок.

До Міжнародного Дня Миру в Україні було проведено Всеукраїнську кампанію "Голуб миру", в якій взяли участь 9 шкіл району(Калинівська ЗОШ, Княжицька ЗОШ, Шевченківська ЗОШ, Пухівська ЗОШ, Плосківське НВО, Мокрецький НВК, Літківська ЗОШ, Гоголівська ЗОШ І-ІІІст., Бобрицька ЗОШ).

13 навчальних закладів району (Світильнянський НВК, Плосківське НВО, Шевченківська ЗОШ, Богданівська ЗОШ, Великодимерський НВК, Калинівська ЗОШ, Требухівська ЗОШ, Зазимський НВК, Княжицька ЗОШ, Красилівська ЗОШ, Літківська ЗОШ, Русанівський НВК, Заворицький НВК) взяли активну участь у благодійній акції "Добро починається з тебе" до Дня Святого Миколая. Спільними зусиллями було зібрано багато м'яких іграшок, канцтоварів та солодощів для діток Мокрецького та Требухівського дитячих будинків.

Аналізуючи подані папки самоврядування та звіти, хотілося б відмітити роботу учнівського самоврядування в Гоголівській ЗОШ І-ІІІ ст., Зазимському НВК, Калинівській ЗОШ, Княжицькій ЗОШ, Красилівській ЗОШ, Літківській ЗОШ, Плосківському НВО, Погребській ЗОШ, Пухівській ЗОШ, Тарасівському НВК, Требухівській ЗОШ та Шевченківській ЗОШ.

Отож, робота районного учнівського самоврядування налагоджена досить добре. Є надбання і помилки, з якими приходить досвід. Якщо перелічити усе, що зробили осередки кожного учнівського самоврядування, то список буде немалий. Саме тому, ми розповіли про найголовніше. Звичайно, без підтримки і допомоги координаторів, учнівське самоврядування малоефективне. Адже вони допомагали сформулювати проблему, визначити порядок її вирішення, підтримували ініціативу, не нав’язували своєї точки зору, а разом з учнями обмірковували її.

Я з упевненістю можу сказати, що самоврядування в районі з кожним роком піднімається на вищу сходинку, бо не обмежується його рамками.

Кiлькiсть переглядiв: 461

Коментарi